KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12814124
nr 1281 4124
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Petter Hallberg (1809-1878), Sverige. Pastoralt landskap. Signerad, daterad 1854. Olja på duk, 36x55 cm
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:04:45
14/10 18:36:54
Carl Petter Hallberg
Läs mer om Carl Petter Hallberg